top of page

Odškodnění pro zraněnou motorkářku. Z 220 000 Kč navýšeno na 2 845 751 Kč

Motocykl není jen praktický dopravní prostředek do hustého provozu, ale pro většinu motorkářů také životní styl. Soužití motorek s ostatními vozidly v silničním provozu nebylo nikdy snadné. Každý den se na silnicích potkávají různé typy řidičů, a i když některým nejsou leckdy svižné jízdy motorkářů zrovna po chuti, neměli bychom zapomínat na ohleduplnost a fakt, že motorkáři jsou jedni z nejzranitelnějších účastníků silničního provozu. Zmačkané plechy mohou být pro běžného řidiče drobnou nepříjemností, ale pro motorkáře se jedná o jiný příběh.


Pojistná událost, fritsche.cz

Paní Olga, nadšená skialpinistka, trávila svůj volný čas převážně turistikou. Její největší vášní však byla jízda na motorce, díky které objevovala se svým snoubencem turisticky atraktivní místa po celé republice. Jednoho sobotního odpoledne se paní Olga vracela z návštěvy u svých rodičů, když ji v plné rychlosti srazil odbočující řidič. Po nárazu letěla několik metrů vzduchem a ocitla se mimo silnici. Její zranění byla natolik vážná, že byl přivolán vrtulník, který ji přepravil do nejbližší nemocnice.


Po prvotním vyšetření byla paní Olga urgentně operována. Utrpěla komplikované zlomeniny horní i dolní končetiny a také zlomeniny žeber, které jí následně poranily plíci. V pracovní neschopnosti strávila dlouhých 10 měsíců a dále pravidelně dochází na rehabilitace. V důsledku trvalých následků a přetrvávajících bolestí je bohužel paní Olga i nadále významně omezena v pohybu a musela se vzdát většiny svých oblíbených sportovních aktivit.


V průběhu léčby se opakovaně spojila s pojišťovnou viníka nehody, aby mohla uplatnit nárok na odškodnění. Po delším prokazování pojišťovna vyplatila paní Olze 220 000 Kč jako náhradu bolestného. S ohledem na náročný proces odškodnění a aktuální zdravotní stav nás paní Olga oslovila s žádostí o pomoc s vymožením ostatních nároků.


Získané nároky při zastoupení Poradnou poškozeného:


Typ nároku

Částka

Doplatek bolestné

72.615 Kč

Náklady léčby

31.205 Kč

Ztráta na výdělku

425.518 Kč

Majetková škoda

10.500 Kč

Léky a zdravotní pomůcky

3.800 Kč

Ztížení společenského uplatnění

1.356.251 Kč

Plnění z životního pojištění

725.862 Kč

Získané nároky celkem

2.625.751 Kč


Vyžádali jsme si veškerou potřebnou dokumentaci, vyčíslili další relevantní nároky a zrevidovali dosavadní přístup pojišťovny včetně výše již vyplaceného plnění. Následně jsme nároky uplatnili u pojišťovny.


Za podpory a odborného poradenství byla paní Olga schopna získat spravedlivé odškodnění, které jí umožnilo lépe zvládat následky nehody a získat potřebnou finanční podporu pro další léčbu a adaptaci na novou životní situaci. Obrátit se na odborníky v oblasti práva a likvidací se ukázalo jako klíčové pro zajištění adekvátního odškodnění a ochranu práv poškozeného.


Pro konzultaci nebo sjednání služby EUCS, nás kontaktujte.


0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page